Chystáte se prodat své auto?

V životě nastane mnohokrát situace, která z věcí, které jste doposud každodenně používali, udělá nepotřebnou záležitost. Jako příklad je získání zaměstnání, kdy spolu s jinými benefity, získáte možnost, krásné, služební auto, používat i pro soukromé účely. Dnes to není nic neobvyklého, takže se spoustě lidem najednou stalo, že jejich dosavadní automobil se stal věcí, která jen zabírá místo v garáži. Co s ním?

Co s autem?

No, co by? Prodat. Ale jak? Nejlíp uděláte, když si prodej dopředu pořádně promyslíte. Čas potřebný k promýšlení, můžete využít k předprodejní přípravě vozu. Před případného zákazníka, ať to bude kdokoliv, musí být předveden v maximální možné kondici. Co to znamená. Je dobré provést kompletní očistu automobilu. Čili umýt karoserii, umýt motorový prostory, vysát interiér. Je dobré použít vhodnou autokosmetiku, karoserii pořádně naleštit. V interiéru automobilu vysajte sedadla, koberečky, nezapomeňte na různé odkládací skřínky, překvapit může i skládací stoleček umístěný, na zadní části opěradel předních sedadel.

Pokud jsou sedadla něčím znečištěna, pokuste se tyto skvrny odstranit. Na plasty v interiéru, tedy palubní desku, obložení dveří, sloupky, použijte speciální autokosmetiku. Pohledově se tyto části oživí, a navíc použitá kosmetika vetřená do těchto plastů interiér i příjemně navoní.

Prodat auto není složité

V prodávaném voze by neměla chybět kvalitní a příjemně vonící voňka. Kupující, když si sedne při zkušební jízdě za volant, se bude hned lépe cítit. To vše může ovlivnit cenu vozu. Automobil máte připravený, takže už nezbývá nic jiného, než si zařídit výkup auta přímo z domu. Na stránkách této firmy naleznete formulář na zjištění přibližné výkupní ceny. Tu vám sdělí i na zavolání. Pokud s nabídkou budete souhlasit, přijede pověřený pracovník až k vám domů. Vůz si prohlédne, vyhodnotí a nabídne konečnou cenu. Pak předloží dokumenty upravující prodej auta a zplnomocnění k jeho přepisu. Do půl hodiny odjede vašim autem a vám zanechá balíček peněz.