Do auta se rozhodně vyplatí si pořídit držák na mobil

V podstatě víme, že je velmi nebezpečné řídit jakýkoliv dopravní prostředek a u jízdy se soustředit ještě na telefonování a nemluvě o tom, když budeme držet mobilní telefon v ruce nebo snad z něj odesílat zprávy. Mnozí si to ani neuvědomí, pokud nezpůsobí nějakou dopravní nehodu. Přitom by stačilo tak málo, a to zakoupit držák na mobil do auta ho umístit tak, aby byl viditelný a zároveň nijak nepřekážel ve výhledu řidiče. Mnohému by se předešlo a zrovna se nejedná o investici, která by měla zničit rodinný rozpočet.

magneticý držák

Vybrat si lze z bohaté nabídky

Výrobků je skutečně na trhu hned několik. Zde by se asi člověk neměl moc rozhodovat podle ceny, ale spíš podle vlastního rozumu, kam budeme chtít držák umístit, jak moc nám to bude vyhovovat a také je třeba přemýšlet o tom, že bude potřeba za jízdy dobít baterie, tak aby kabel nám nezasahoval do řízení, nebo nijak jinak nepřekážel a v pohodě dosáhl do zdroje. Samozřejmě funkčnost je na prvním místě, ale na také design a barva je další možnost. Většinou se vyrábí v černé nebo tmavé barvě, což pěkně splyne s designem palubní desky nebo se dá zakoupit ve stejné barvě jako je automobil. Důležité je, že bude spolehlivý a náš mobilní telefon bude pevně držet.

držák na mobil

Nejznámější držáky

Do ventilační mřížky – velmi snadno se zde uchopí a krásně splyne s designem. Vložený mobilní telefon je přehledný a nijak nepřekáží v řízení. Pokud se ještě pořídí magnetický držák, tak nezabere skoro žádné místo a dokonce je přenositelný.

Na palubní desku – tady už člověk musí dobře zvážit, kam přístroj umístí, jelikož by mohl zasahovat do výhledu a také úchyty, které jsou v podobě přísavek, nemusí v horkých dnech být dobrým sluhou.

Na okno – držák má také přísavky a platí o něm v podstatě to samé, hlavně aby nerozptyloval při jízdě nebo nezabraňoval v dokonalém výhledu.

Ostatní – ještě se dají umístit na volant nebo kamkoliv jinam, to ale vzhledem k bezpečnosti nemusí být ideální řešení. Nejbezpečnější je ho umístit v úrovni takové, abychom se nemuseli nikde sklánět nebo otáčet.