Jak se strefit do té správné barvy betonového plotu

Vyzkoušejte šachovnici

Betonové ploty sklízí obdiv i kritiku, mají svá pro i proti a my bychom se mohli zmínit o jistých problematických vlastnostech, kterých se lze ovšem zbavit poměrně snadno, jen vědět, jak.

Jedním z nich je samotný vzhled. Některým lidem vadí, že navázání jednotlivých panelů při pokládání na sebe je viditelné, a tím pádem to vizuálně narušuje celistvost jednotlivých polí mezi sloupky. Zkrátka si na první pohled všimnete, že jsou na sobě položené např. tři desky.

zeď s rostlinami

Mnohem lépe však vypadá, když vsadíte na šachovnici, kde se panely mezi sebou pravidelně střídají, a to buď v jiné barvě, anebo v barvě shodné, ale v odlišném povrchovém vzoru. Velmi dobře budete vnímat třeba imitaci štípaného kamene s deskou hladkou, bez vzoru, pouze v jednom barevném odstínu. Odlišná barva sloupků a panelů je také možnost, jak plot vyzdobit a zkrášlit, sloupky by však měly být pouze v jednom z použitých odstínů panelů.

pnoucí rostliny

Barvy vybírejte raději kontrastní

Výhodou tohoto typu oplocení je možnost vybírat z širokého rozsahu barev, ale ne vždy se podaří zvolit tu správnou. Strefit se do shodného barevného tónu plotu a domovní fasády je takřka nemožné a i docela drobný rozdíl působí rušivě. Snazší a vzhledově přijatelnější cestou je naopak barvu betonu navrhnout značně odlišnou, pro příklad: Dům má fasádu lehce krémovou až okrovou, před plotem je jen šedý asfaltový povrch chodníku či silnice. Zde pěkně vynikne beton tmavě hnědý nebo šedý, případně červenohnědý či do zelena. Pro domy s bílou fasádou se zas nehodí světle šedé či krémové ploty, tam lépe vypadá barva výraznější, např. do červena, anebo zelená.

Beton a dřevo spolu ladí

Za jistých okolností lze doplnit beton dřevem a vytvořit zajímavý estetický prvek. Většinou se dřevo pokládá na betonový sokl, ovšem existuje i možnost prokládat panely z betonu dřevěnými fošnami. V každém případě dřevo dodá celé stavbě zcela jiný ráz a potvrdí ověřený fakt, že tyto dva stavební materiály spolu velmi dobře ladí. Betonové ploty cena https://www.montazmpc.cz/sluzby/ však bývá v takovém případě vždy vyšší.