Jak si stěhování co nejvíce usnadnit

Stěhování v Praze 9 i v jiných městských obvodech vás může potrápit mnoha situacemi, na které pokud se včas nepřipravíte, budete nepříjemně překvapeni a zaskočeni.

Kde budete parkovat vy a stěhovací vůz – máte zajištěné stěhováky a na poslední chvíli zjistíte, že před domem není místo, a nemají kde zaparkovat? V tuto chvíli je už pozdě a je to krok do velkého maléru. Zapamatujte si, že musíte minimálně měsíc předem požádat o odbor dopravy ve vašem obvodu (nebo ve dvou obvodech, pokud se stěhujete např. z Prahy 1 na Prahu 9, a musíte požádat o výjimku. Na vyřízení žádostí mají úředníci třicet dnů.

moderní kuchyně

Co vaše kondice – kondice se skládá ze dvou částí, fyzické a psychické. S oběma vám mohou pomoci stěhovací firmy, pokud jsou solidní, spolehlivé, a pokud nabízí kvalifikované služby. O fyzické kondici stěhováků nemusíte mít pochybnosti, ti jsou perfektně vybavení na celou řadu situací, s nimiž si amatér nemusí poradit, a po psychické stránce bývají rovněž odolní a vám tak usnadní trable s některými činnostmi, které vám leží v hlavě a berou energii. Vy se pak soustředíte na to, co stěhovací firma zařídit nemůže, a tím je změna bydliště, nové doklady, nová nájemní smlouva, smluvní vztahy s dodavateli energií atd. I tak toho bude poměrně dost a bude to poměrně náročné.

prázdný byt

V souvislosti se stěhováním se můžete dostat do prekérní situace, pokud stěhujete i kuchyňské linky. Tento postup vyžaduje jisté zkušenosti a vybavení, s nimiž si ovšem stěhovací firma obvykle poradí. Pro jednotlivce s pomocníkem to může být nad jejich síly, ale stěhováci tyto činnosti již dávno zařadili do svého pracovního rozvrhu. Demontáže a montáže nábytku, instalace vestavěných skříní či kuchyňských linek k tomu patří, nemusíte mít tedy obavy, že byste se nemohli přestěhovat komplet s veškerým vybavením vašeho bytu.