Je internet špatný?

Odpověď: Ne, není internet škodlivý. To by byla moje blesková odpověď, kdybych tuto otázku od někoho dostala. Rozhodně si myslím, že v dnešní době se bez internetu snad ani neobejdeme, tedy jestli nám není 80 let a nejsme zvyklí na život bez internetu. Bohužel se ale často všichni setkáváme s názorem, že je internet k ničemu a je to akorát žrout času. To je samozřejmě pravda, protože když už jednou na internet vejdeme a rozhodneme se třeba něco si přečíst, nezůstaneme jen u jednoho článku, ale přečteme si jich rovnou několik, protože to na nás všude vyskakuje a my nemůžeme odolat.
mobilní telefon na pc programátora
Proč je internet dobrý?
První odpověď, co mě napadne, je rozhodně to, že je plný informací a zajímavostí, které se nám mohou hodit v každodenním životě, ve škole, v práci, kdekoliv. Jde vlastně jen o to, abychom se s tím naučili hospodařit a netrávili u počítače všechen svůj volný čas jen proto, abychom načerpali nějaké nové informace. Rozhodně to není k zahození, ale strávíme tím hodiny a hodiny.
Proč je internet špatný?
Řekla bych, že právě kvůli tomu, jaký je to žrout času. No jen si vzpomeňte, určitě se to stává nám všem. Sedneme si k počítači s tím, že se “jen podíváme na jedno video” a t.za 3 hodiny stále sedíme u monitoru a sledujeme vtipná videa s pejsky. A pokud se vám tohle nikdy nestalo, můžete být na sebe pyšní, protože tohle už mi přijde jako závislost, nebo nějaká potřeba, bez které nemůžeme žít.
vousatý podnikatel
Na konec bych ráda řekla, že bychom si každý měli říct pro sebe nějaké priority, vlastně zaměřit se jen na to, co na internetu opravdu potřebujeme, a ne tady trávit půl dne jen sledováním videí nebo čtením nějakých bulvárních článků. Protože potom z toho dne vůbec nic nemáme a jediné, na co večer myslíme, je to, jak asi dopadla ta kauza, o které jsme dnes někde četli. A tak by to určitě být nemělo.