Je vhodnější stropní LED svítidlo, nebo to klasické?


Jednou z věcí, které jsou potřeba v každém domě, je osvětlení. Oceníme jej zejména v zimních měsících, kdy Slunce brzy zapadá a tma je po více než polovinu dne. Je tedy jen pochopitelné, že na trhu najdeme spoustu nejrůznějších druhů.

V posledních letech se stává stále populárnějším stropní LED svítidlo https://light4home.cz. To se od klasického lustru liší tím, že zde nenajdeme běžné žárovky, nýbrž světelné diody. Čím je ale způsobena jejich vzrůstající popularita?

photo_2021-05-18_11-33-53(2)-1500x1500

Tím hlavním důvodem jsou samozřejmě peníze. Je totiž faktem, že tyto zářivky potřebují podstatně méně proudu. A když si uvědomíme, kolik hodin se svítí v celém bytě, především pak v zimním období, je jasné, že zde můžeme ušetřit poměrně slušnou částku.

Další výhodou je fakt, že mají podstatně delší životnost. Není je tedy potřeba tak často měnit, čímž šetří i životní prostředí. A to je v dnešní době, kdy se lidé stále více zajímají o ekologii, rozhodně plus.

V neposlední řadě je pak potřeba zmínit fakt, že vydávají podstatně silnější a intenzivnější světlo, než běžné žárovky. Díky tomu mnohem lépe osvětlí daný prostor, což se hodí zejména u větších místností.

50708-cl441-pla000-cp000_sm_2-1500x1500

Zdálo by se tedy, že zde máme samé výhody. Proč tedy nemají tyto zářivky doma všichni? Je tomu tak hned z několika důvodů.

Tím prvním je fakt, že nejsou kompatibilní s klasickými lustry. Je tedy potřeba koupit nová svítidla, avšak ta obvykle nejsou tak pěkná. A pokud ano, pak je cena skutečně vysoká.

Také ono silné světlo není zrovna nejvhodnější pro náš zrak, na rozdíl od měkkého světla běžných žárovek. To platí zvláště v menších místnostech, kde se nemůže tolik rozptýlit.

Je tedy jasné, že i tento typ osvětlení má své výhody i nevýhody. A je jen na nás, abychom je porovnali a nakonec určili, zda je právě pro nás ten nejvhodnější. Věřte však, že se zde skutečně vyplatí dobře vybrat. Přeci jen, jde tu o náš zrak, ne?