Je vhodnější stropní LED svítidlo, nebo to klasické?

Jednou z věcí, které jsou potřeba v každém domě, je osvětlení. Oceníme jej zejména v zimních měsících, kdy Slunce brzy zapadá a tma je po více než polovinu dne. Je tedy jen pochopitelné, že na trhu najdeme spoustu nejrůznějších druhů.

 

V posledních letech se stává stále populárnějším stropní LED svítidlo https://light4home.cz/ceiling-light/. To se od klasického lustru liší tím, že zde nenajdeme běžné žárovky, nýbrž světelné diody. Čím je ale způsobena jejich vzrůstající popularita?

 

lustr1

 

Tím hlavním důvodem jsou samozřejmě peníze. Je totiž faktem, že tyto zářivky potřebují podstatně méně proudu. A když si uvědomíme, kolik hodin se svítí v celém bytě, především pak v zimním období, je jasné, že zde můžeme ušetřit poměrně slušnou částku.

 

Další výhodou je fakt, že mají podstatně delší životnost. Není je tedy potřeba tak často měnit, čímž šetří i životní prostředí. A to je v dnešní době, kdy se lidé stále více zajímají o ekologii, rozhodně plus.

 

V neposlední řadě je pak potřeba zmínit fakt, že vydávají podstatně silnější a intenzivnější světlo, než běžné žárovky. Díky tomu mnohem lépe osvětlí daný prostor, což se hodí zejména u větších místností.

 

led3

 

Zdálo by se tedy, že zde máme samé výhody. Proč tedy nemají tyto zářivky doma všichni? Je tomu tak hned z několika důvodů.

 

Tím prvním je fakt, že nejsou kompatibilní s klasickými lustry. Je tedy potřeba koupit nová svítidla, avšak ta obvykle nejsou tak pěkná. A pokud ano, pak je cena skutečně vysoká.

 

Také ono silné světlo není zrovna nejvhodnější pro náš zrak, na rozdíl od měkkého světla běžných žárovek. To platí zvláště v menších místnostech, kde se nemůže tolik rozptýlit.

 

Je tedy jasné, že i tento typ osvětlení má své výhody i nevýhody. A je jen na nás, abychom je porovnali a nakonec určili, zda je právě pro nás ten nejvhodnější. Věřte však, že se zde skutečně vyplatí dobře vybrat. Přeci jen, jde tu o náš zrak, ne?