Jeho láska k tramvajím


Vůbec byste nevěřila, jakým způsobem prožijte týden v hlavním městě. Do babičkovské péče vám byl svěřen pětiletý vnuk, který naprosto propadl kouzlu tramvají. V dětském pokoji byly nataženy koleje přes celou podlahovou plochu a na nich bylo umístěno asi patnáct tramvají. Všech barev a typů. A s nimi si byl vnouček schopen projíždět celé dopoledne.

Do dne, než jste se objevila ve dveřích s tím, že spolu strávíte celý nastávající týden. S nabídkou, že ho prožijte podle jeho představ. To už v jeho hlavičce uzrával plán, jak s babičkou bude celý týden cestovat v tramvajích reálných. Aby mohl zmapovat všechny zastávky, bylo nutné projet celou délku trasy každé jednotlivé linky tramvaje.  

Vás seznámila s hlavním městem

Když vám vyjevil svůj plán na strávení společného týden, nejdříve jste chtěla protestovat.Ale když jste viděla jeho nadšení, přikývla jste. A hned první ráno jste vyrazili. Nejdříve jste začali projíždět tramvajemi, které měly zastávky blízko vašeho domu. Hned po návratu z výletu jste všechno zaznamenali a vytvořili se maketu trasy. Za šest dnů se vám podařilo projet většinu tramvajových linek ve městě. Podívali jste se společně do míst, která byste nejspíš nikdy nenavštívili. Vždycky jste si na konečné stanici udělali malou vycházku do okolí, abyste jste si místo zafixovali. A doma jste vytvořili další maketu, se všemi projetými zastávkami.

Dneska už vnuk chodí do školy a záliby už má docela jiné. Ale pro vás zůstalo společné týdenní cestování po městě uchováno v paměti navždy. A vůbec vám nedělá nejmenší problém během pobytu v hlavním městě se všude bez problémů dopravit. I na Bílou horu, na kterou máte vzpomínku nejmilejší. Tam vám vnouček, na místě památníku, u kterého jste se byli podívat, natrhal první vnučecí kytičku pampelišek. A na to babičky nezapomenou.