Kam letos na dovolenou?

Pokud chcete strávit dovolenou v klidu a pohodě, přizvěte k jejímu plánování všechny členy rodiny. Rozhodně si ujasněte, jakým způsobem chtějí společný čas trávit jak děti, tak rodiče. Usnadní to další kroky ve výběru nejen místa, ale i dopravy a ubytování. Na zřeteli je potřeba rovněž mít finanční náklady, které čtyřčlenná rodina bude potřebovat. Rozdíl mezi leteckou, autokarovou či vlakovou dopravou je podstatný. Jako další možnost je doprava vlastní, která u čtyř cestovatelů patří mezi nejekonomičtější.

Dovolená na kolech

Celou situaci s výběrem způsobu trávení dovolené usnadní, pokud všichni členové rodiny jezdí rádi na kole. Protože cestovních kanceláří, které zajistí nejen autokarovou dopravu a převoz kol v přídavných vozících, ale rovněž ubytování a stravování, je už dneska hodně. V jejich programech je pamatováno i na děti, kterým jsou plánované trasy uzpůsobené. Cyklistickou dovolenou je možné naplánovat jak v zahraničí, tak v tuzemsku. Mezi vyhledávané patří cyklostezky v okolních zemích, jako je ta Innská v Rakousku. Tyrolsko leží s srdci Alp a tak výlety jsou naplánovány tak, aby se účastníci pokochali panoramaty horských štítů. Dalším místem, které je vhodné k rodinné dovolené je Balaton – největší jezero ve střední Evropě. Cyklotrasy tu jsou naplánovány tak, aby byly zakončeny příjemnou relaxací v termálních lázních. Zajímavá a hodně využívána rodinami s dětmi je cyklo dovolená v Horním Falcku. Které nabízí nevšední zážitky na zrušených železnicích, místo kterých byla vybudována vyhledávána cyklotrasa. Nádraží jsou proměněna v přívětivé hospůdky pro cyklisty, které lákají k posezení a odpočinku. 

Dovolená na kolech

Jestliže se rodinná rada rozhodne společnou dovolenou strávit v tuzemsku, určitě budou všichni spokojeni. Míst, ve kterých lze na kolech prožít příjemný týden, je mnoho. Pro milovníky vodních ploch jsou ideálním místem jižní Čechy. V letních měsících lze využít ke koupání nespočetné množství rybníků. A návštěvy historických míst určitě rovněž přivítají všichni rodinní příslušníci. Dalším místem, kde síť cyklostezek zajistí výlety, na které budou všichni vzpomínat jsou Čechy západní. A tak by se dalo pokračovat. Protože v každé části naší vlasti je něco, co stojí za návštěvu. Stačí se jenom rozhodnout.