Klíčení je hitem posledních let, zkuste ho také

Chcete-li si významně obohatit svůj jídelníček o cenné vitamíny, minerály, bílkoviny, enzymy a antioxidanty, tak zapomeňte na drahé výživové doplňky. Přísun toho nejlepšího, co v rostlinách je, můžete získat mnohem levněji a velice snadno. Stačí, když si naklíčíte hrst semínek.
Ano, klíčení semen je nastávajícím fenoménem dnešní doby a není se čemu divit. Je to snadné, rychlé, levné. A hlavně to funguje.
miska na klíčení.jpg
Všichni výživoví specialisté se shodují, že pokud si dopřejete hrst klíčků denně, vaše tělo to jednoznačně ocení. A nemusíte kvůli tomu celkem nic udělat.
Víte, jak klíčí semínko? To zná přece každé malé dítě, že. Stačí jej na pár hodin namočit do vody, aby nabobtnalo, a poté ho udržovat ve vlhku a v teple a klíček je brzy na světě. A s ním i to nejlepší, co z dané rostliny můžete získat. Semínko totiž klíčící rostlince věnuje to nejcennější, co má. Takže když takový klíček sníte, užijete si dobrotu nabitou zdravím bez jakýchkoli nežádoucích bočních efektů. A to vám žádný vitamínový anebo jiný výživový doplněk nenabídne.
sazenice řeřichy.jpg

Celá výbava na klíčení vás vyjde na několik málo sto korun

Takže pokud vás to oslovilo a chcete se do celého procesu pustit, pořiďte si misky na klíčení, které vám celý proces ještě více usnadní, a můžete začít. Semínka ponořte na několik hodin do vody, a poté už je pouze proplachujte studenou vodou, tak dvakrát až třikrát denně. Je to opravdu snadné. Tím z nich postupně odplavíte všechny semenné obaly, látky, které se při klíčení uvolňují a případné bakterie či plísně, které by se v tak příjemném teplém a vlhkém prostředí chtěly také uhnízdit. Díky miskám na klíčení vám to půjde snadno – stačí, když je všechny jednoduše propláchnete a o víc už se starat nemusíte. Přebytečná voda odteče do spodní záchytné misky, odkud ji jednoduše vylejete, takže celá příprava chutných klíčků pro vás bude naprosto jednoduchá.