Nejčastější typy podvodných reklam na internetu

Na rozdíl od obyčejných reklam, které se vás pouze snaží přesvědčit k nákupu nějakého produktu, cílem podvodné reklamy je pouze obrat vás o peníze, kdy za ně nedostanete nic. Naštěstí není obvykle tak těžké je poznat.
 
Prvním varovným signálem je špatná gramatika. Tyto reklamy jsou totiž obvykle překládány internetovým překladačem, a čeština je poměrně složitý jazyk.
 zvyšující se graf
Dalším důvodem k podezření je, pokud reklama nabízí doslova zázraky, a to i ve srovnání s obyčejnými reklamami, které se snaží svůj výrobek všemožně vychválit. Sem patří například reklamy s různými přípravky na hubnutí či na zbavení se například bradavic s fotografiemi většinou něčeho nechutného a textem typu „Objevila nový přípravek na hubnutí, nyní jí lékaři nenávidí“. Řadím sem i různé „výhry“, které všude vyskakují. Ano, jste biliontý návštěvník stránky, vyhráváte nový IPhone.
 
Jiným druhem podvodných reklam jsou takzvané investiční reklamy. Ty vám slíbí, že při investici malého obnosu se vám tato částka mnohonásobně vrátí. Často i ukazuje lidi, kteří si vydělali tisíce dolarů za měsíc.
 
Nejnebezpečnějším druhem jsou však falešná vyskakovací okna, která tvrdí, že s vaším počítačem není něco v pořádku (nejčastěji je zavirovaný, či že končí platnost operačního systému) a že byste měli co nejdříve zavolat na uvedené telefonní číslo. Tato upozornění se tváří jako skutečná, ale pokud máte funkční antivirus, je velmi, velmi malá šance, že by váš počítač chytil jakýkoliv virus.
 
Obvyklým cílem těchto podvodů je vylákat z vás peníze. Zašlou vám přípravek na hubnutí/instrukce a podobně ihned poté, co jim zaplatíte. Avšak po zaplacení zjistíte, že uběhl nějaký čas a stále jste nic neobdrželi.
 
Společnosti, které provozují ona falešná upozornění na zavirování počítače, fungují trochu jinak. Zavoláte na dané číslo a skutečně se vám ozve pracovník, který o sobě tvrdí, že je technik Microsoftu nebo jiné podobné firmy. Nejprve s vámi provede dálkové propojení počítačů, kde poté provede několik testů, aby vám nakonec sdělil, že vaše zařízení je opravdu zavirované.
 
Ale nebojte se, nabízí tu výhodný balíček, který váš počítač ochrání. Během rozhovoru se také snaží získat přístup k informacím o vašem bankovním účtu, nejčastěji pod záminkou, že se hackeři, kteří napadli váš počítač, k těmto informacím mohli dostat. Používáte tedy Internet banking? Sdílené propojení mu snadno umožní zatemnit vaši obrazovku, kdy zatímco vás ujišťuje, že provádí další test, jde na váš účet. Velká část z nás nechala počítač, aby si uživatelské jméno a heslo k nejrůznějším stránkám zapamatovat, a to včetně banky. Následně vyplení váš účet.
 zprávy letící z e-mailu
Nejlepší obranou proti těmto podvodům je prostě je ignorovat a neklikat na cokoliv podezřelého, byť by se nabídka zdála sebelákavější. Vždycky je za tím nějaký háček. Tak se postarejme, aby těch, co přijdou tímto způsobem o své peníze, bylo co nejméně.