Nezapomněli jste na zastřešení?


Dnes už u nás jenom těžko najdeme někoho, kdo by se domníval, že je venkovní koupání všude na jedno brdo, tedy že se dá venku koupat všude stejně. Tak mohou smýšlet spíše jen lidé někde v zaostalé části světa, kteří jsou odkázaní jenom na vodní plochy, které jim nabízí příroda. A k takovým už hodně dávno nepatříme. Jistě, i já ještě pamatuji doby, kdy u nás byla jediná možnost koupání se, a to na lipenské pláži, ale tu dobu už dávno odvál čas. A tak už dnes rozlišujeme mezi vodními plochami, které jsou nám nabízeny přírodou, a různými uměle zřízenými koupališti. A když mezi těmito rozlišujeme, pak víme obvykle i to, že jsou lepší vlastní bazény než veřejná koupaliště plná návštěvníků. Protože ve vlastních bazénech si to užíváme kdykoliv a po svém, což nám jinde nabízeno není.

dítě ve vodě

Ale ne každý z nás si doposud uvědomuje, že nejsou ani ty vlastní bazény všechny stejné. A tak všichni víme, jak vypadá bazén, ale třeba ani netušíme, jak nám ho může ještě vylepšit nějaké to další příslušenství. Teprve když vstupujeme do bazénu po schůdcích si uvědomujeme, oč je lepší schůdky mít než nemít, teprve při čištění bazénu si uvědomíme, jak dokonalou pomoc nabízí třeba bazénové vysavače. A dokud nemáme ponětí o možnosti si svůj bazén zastřešit a nevyužijeme tuto, nevíme, jak dobře je, že se už dávno rozjela i výroba zastřešení bazénů https://www.bumerang.cz/, díky které můžeme své bazény také ukrývat pod podobným zastřešením.

žena v bazénu

A byť není zastřešení bazénu pro jeho využitelnost nepostradatelné, je na tom ten, kdo na zastřešení vsadí, přece jenom o poznání lépe. Protože chránit si bazén zastřešením před vnějšími vlivy je rozumné a v mnoha ohledech výhodné rozhodnutí. A současně jde i o estetickou záležitost, takže nejde o nic na úkor něčeho jiného.

A když si zastřešíte svůj bazén, poznáte, v čem jsou přednosti právě takového počinu.