Platební karty

Patříte k těm, co si bez platební karty už nedovedou představit život? Výplata přijde na účet, všechny platby za nájem a energie jdou přes trvalé příkazy a v obchodě platíte zásadně kartou. Peníze v hotovosti sice v peněžence nějaké máte, ale možná jen proto, že občas potřebujete desetikorunu do vozíku u supermarketu.

Peníze v hotovosti už dnes nosí v peněžence málokdo. Platební karty je plně nahradily a dnes už je jen vskutku málo obchodů, kde kartou nezaplatíte. I na tržišti už trhovci většinou mají terminál a berou platby kartou.

platba kartou

Jestli mají karty nevýhodu, tak je to ta, že nás mizející peníze z účtu přes kartu neupozorní, že už jich tam moc nezbývá. Většinou si všimneme prázdného účtu, až když nám v obchodě kartu terminál odmítne. Pro lidi, kteří nekontrolují svůj účet např. v mobilním bankovnictví, je pravděpodobnost že vynulují svůj účet velmi velká. Problém nastává, když jsme na nule a máme platit nájem a najednou není z čeho.

Dostat se do finančních problémů díky používání platební karty je jednodušší než s hotovými penězi v peněžence, protože tam si všimneme, že peníze docházejí.

karta

A co dělat, pokud je náš účet na nule, a přitom je potřeba zaplatit nájem? Samozřejmě jsou tu možnosti vzít si půjčku. Jste-li ale hazardér, který se v mínusu ocitá často a dostal se i do registru neplatičů, nebude to s půjčkou u banky tak jednoduché. Stále je tu ale možnost jakési poslední záchrany u nebankovní společnosti a můžete si vzít půjčku oproti nemovitosti ihned.

Dostat se z finančních problémů nemusí být vždy úplně jednoduché, ale vždy jsou tu možnosti jak z krize ven a začít opět plnohodnotně žít. Ale vždy byste se z vlastních chyb měli poučit a chyby neopakovat. A hlavně! Finanční problémy řešit ihned a neodkládat je až do chvíle, kdy vám na dveře zaklepe exekutor. To už ty dveře nemusí být vaše.