Pojízdný domov za slušné peníze

Koupit si vlastní rodinný domek nebo byt je asi snem každého normálního člověka, žel ne každý na vlastní bydlení může dosáhnout. Hlavně lidé s nižšími příjmy mají potíže dostat hypotéku nebo si našetřit na vlastní nemovitost. Naštěstí to nemusí automaticky znamenat bydlení v nájmu až dokonce života. Existují totiž i levnější alternativy bydlení, které si už mohou dovolit i lidé s nižšími příjmy, a sice mobilní domy. Dají se pořídit za příjemné peníze, a i když ne vždy vypadají vyloženě komfortně, minimálně v moderních verzích se dá žít poměrně dobře, a to i s celou rodinou. Tento druh bydlení dokáže zaujmout i jinak nežli pouze cenou.

S domovem na cestách

        Mobilní domy jsou poměrně prostorné. Ano, zvenčí vypadají vcelku malebně, ale věřte nebo ne, jakmile nahlédnete dovnitř, změníte na jejich malou velikost názor. Samozřejmě, že rozměry obytných prostor v mobilních domcích nelze srovnávat například byty v činžácích, ale s velikostí bytových jednotek v panelácích už ano.

        U moderních modelů je obvyklé, že veškeré vybavení je jich součástí domu. Nemusíte tak takřka nic pořizovat ani stěhovat, snad tedy krom oblečení. Navíc, nábytek je v mobilních domech uzpůsoben možný častým přesunům, a tudíž není ani příliš vhodné stěhovat tam jiný, pro tento typ bydlení, atypický nábytek. Musel by se upravit a rozhodně i následně přišroubovat, což je pracné a často i nemožné.
Pohyblivý domov

        V případě, že už bydlení máte, ale potřebujete prostory například pro kanceláře, mobilní domy jsou k tomu jako dělané. Jsou totiž poměrně levné a najít dnes kancelář, za kterou nedáte majlant, je hodně složité, zvláště pak v některých zajímavých lokalitách.

        Se zimou si nemusíte dělat starosti. Nové druhy mobilních domků jsou zatepleny na jedničku s hvězdičkou. V zimě vás tak nebude trápit vevnitř mráz, v létě díky moderním izolačním materiálům budete naopak chráněni před velikými vedry. Navíc součástí stěn bývá i výtečná zvuková izolace jako bonus.