Potřebujete peníze?

Odpověď na otázku položenou v titulku je mi předem známá. A je pochopitelně kladná. Vždyť kdo z nás by nepotřeboval peníze, že?
Ovšem něco jiného je peníze potřebovat a něco jiného je tyto mít. A tak zatímco finance potřebujeme, nejednou se ocitáme v situaci, kdy jsme nuceni se bez nich obejít, a to proto, že je jednoduše nemáme. Buď jsme si jich dost nevydělali, nebo jich potřebujeme utratit přílišné množství, což je ale v takové situaci prašť jako uhoď. Jednoduše jsou situace, kdy peníze potřebujeme, ale nemáme. A nezbývá nic jiného, než si utáhnout opasek nebo sehnat nějakou půjčku.
Je pochopitelné, že nejpříjemnějším řešením je posledně zmíněná možnost. Když si totiž půjčíme, nemusíme omezovat své výdaje a odpírat si tudíž to, co bychom si rádi dopřáli. Ovšem je pravdou, že i půjčky mají své stinné stránky, na které nesmíme zapomínat.platební karta.png

  1. K tomu, aby nám někdo peníze půjčil, je třeba toho pravého přesvědčit, že to nebude k jeho škodě, že dostane půjčené peníze i s úroky zpět tak, jak je dohodnuto, což nemusí být nikterak snadné.
  2. Půjčené peníze musíme vrátit, takže je třeba počítat s tím, že oč lépe si nyní vedeme, než bychom si správně vést měli, o to se budeme muset uskromnit během splácení.

Takže je třeba volit půjčku zásadně s rozumem. Aby si každý pořídil tu, jejímž podmínkám se mu podaří vyhovět, jež ho nebude v žádném směru poškozovat nebo přímo ničit. A aby se ucházel o takovou, u níž má naději na úspěch, což také nebývá vždy a všude samozřejmostí.eura mince.jpg
Pokud je člověk ideálním žadatelem, může si vybírat z pestré nabídky nejrůznějších finančních produktů. Pokud však ne, měla by být jeho volbou nejlépe americká hypotéka. A to proto, že právě ta je nabídkou, u níž uspějí i ti, kdo jsou hodně problematickými žadateli, jimž by jen tak někde nevyhověli. Tady totiž stačí zaručit se za vrácení půjčených prostředků nemovitostí a mít na splácení, a nic víc není problém. Ani nepříliš vysoké příjmy či daňové přiznání, ani záznamy v registrech dlužníků, prostě nic.
A proč toho nevyužít? Třeba ve chvíli, kdy vám řeknou v bance, že nemáte nárok?