Při nákupu zkuste myslet

Je to už docela dlouhá doba, po kterou znají lidé poppers. A znají je především jako čisticí prostředky využívané při takových činnostech, jako jsou čištění kůže nebo hlav videorekordérů.

Méně známé je pak to, že se podobné látky využívají i v medicíně, a tato nižší znalost pramení zřejmě z toho, že se používají při léčbě kardiovaskulárních problémů či při otravách kyanidy, což jsou ale tak závažné stavy, že už se sotva najde někdo, kdo by se věnoval jejich léčbě s pomocí poppers laicky.

A pak se ještě traduje další potenciálně možné využití, které ale prodejci těchto chemikálií obvykle spíše tutlají v naději, že na to přijdou zákazníci sami a ti, kdo si tak budou počínat, tak budou činit na vlastní riziko.

kožená taška

A pokud se pak rozhodnete, že si pořídíte poppers právě kvůli tomu posledně (ne)zmíněnému, měli byste se nad tím zamyslet. Pokud tedy ještě máte čím. Protože tu narazíme na nejednu určitou ‚nesrovnalost‘, která by měla přinejmenším zapůsobit jako varovně vztyčený ukazováček.

Vezměte si třeba už jenom to, že se tu obvykle tvrdí jenom to, že jde o čistidlo nebo osvěžovač vzduchu. Jenže není moc pravděpodobné, že by někdo utrácel za toto jen kvůli ošetření něčeho koženého, a vzhledem k těkavosti a rychlému vyprchávání těchto látek to není ani coby s oním osvěžovačem zas až tak žhavé. A to, oč tu podle internetu jde především, se u prodejců na plná ústa určitě neříkává.

kožené sedlo

Když se někdo z dodavatelů rozepíše o poppers, mluví o nich v superlativech. Ale zadejte si tento termín do Googlu a hned vám tu nabídnou informace vypovídající o nejednom třeba i závažném vedlejším účinku nesprávného používání.

Je ‚s podivem‘, že se takový čisticí prostředek a osvěžovač vzduchu nenabízí jako podobný typ sortimentu v drogériích, ale doporučují se důvěryhodné sexshopy. Jako by snad lidé měli při čištění nějakého koženého výrobku provozovat sex?

A podobných nesrovnalostí je tu víc. A proto si nekoupím ani originální výrobky, ani pochybné napodobeniny. Jsou i lepší a určitě bezpečnější a neškodnější věci k přivonění.