Relaxace není jen pro seniory a bábovky

 Zrelaxujte své tělo
Umění zcela uvolnit povětšinou zatnuté svalstvo je uměním, ať už si o tom člověk osobně myslí cokoli. Sportovci, ale stejně tak i psychologové či třeba fyzioterapeuti by Vám mohli o křečovitě zatnutých svalových skupinách a jejich negativnímu vlivů na celkové zdraví člověka povyprávět své.
žába a relax
Pokud jedinec neumí uvolnit své tělo po stránce fyzické, pouze těžko si může být dostatečně vědom rozdílu mezi napětím a uvolněním svalu a často se pak stává, že nevědomky zatínáme a přetěžujeme svaly, kteréžto jednání následně vede nikoli pouze ke spasmům a bolesti, ale taktéž může ústit například v celkově špatné držení těla a dalším potížím.
V případě sportovně aktivní lidí je pak schopnost zrelaxovat se o to důležitější, že jejich pohybový aparát se během jejich činnosti dostává do stresu, u nějž by nemělo zbytečně docházet k překračování určité únosné hranice. Pokud po vyvinutí podobného úsilí nedojde k opačnému jevu, tedy relaxaci, může organismus zbytečně strádat a mimo jiné je zhoršována možnost jeho regenerace, bez níž sportovní aktivity není možné dlouhodobě provozovat bez doprovázejících zdravotních potíží.
 
Zrelaxujte svou mysl
Relaxace není pouze záležitostí těla, ale taktéž mysli.
Pokud si myslíte, že uvolnit a nechat odpočívat své svalstvo je poněkud obtížný úkol, pak dosažení stavu uvolnění v případě mysli představuje ještě mnohem větší výzvu. Ovšem i zde platí pravidlo „kolik do toho vložíš, tolik se ti vrátí“ a pokud se budete věnovat nácviku relaxace po stránce duševní, sami uvidíte, že se Vám Vaše snaha vyplatí. Protože i v moderní době plné medicíny a tvrdých vědeckých faktů mnohdy platí, že mysl je mnohem mocnější než tělo.
zadní světlo
Regenerace organismu po sportovní zátěži, které je spojena s intenzivní relaxací mysli, tak může být mnohem prospěšnější než celá řada masáží, fyzioterapeutických cvičení či speciálních výživových doplňků.