Rozpočtové programy

Jestliže jste někdy viděli film, zvaný Na samotě u lesa, pak víte, že vytvořit rozpočet, který zahrnuje stavební práce, není nic snadného. Kromě trpělivosti, je také potřeba neustále hledat a mít se na pozoru, aby člověk nic nepřehlédl, jinak by z toho ve výsledku mohl být velký problém.

Stavební práce zahrnují například vápno, cement, tvárnice, trámy, hřebíky a mnoho dalších. Rozhodně jich není málo.
počítačový zápis

A to k tomu všemu ještě není připočítána práce či montáž. I přesto, že veškeré tyto věci úspěšně zvládnete započítat, může se stát, že se některé věci v průběhu stejně pozmění. Už jen pokud stavíte svépomocí, tak se může odhad materiálu lišit. Jednotlivé položky je tedy potřeba měnit.

Mnohdy je ale lepší, pokud jako pomocníka využijete nějaký ten software. Rozpočtové programy dokáží velmi ulehčit práci.

Někteří si možná vystačí pouze s online kalkulačkami a to tehdy, pokud děláte teprve imaginární konstrukci. Na internetu jich můžete najít stovky.

Použít ale můžete také položkový rozpočet. Pro ceny, které se týkají stavebních prací a také materiálu, se používají ceny, kterým se říká směrné.

Co se týká specializovaných softwarů, ty jsou výhodné v tom, že obsahují databázi, která je aktualizovaná. Mezi nejvíce využívané programy bychom mohli zařadit EuroCALC, Kros nebo CSP. Všechny tyto programy mají své výhody, ale také nevýhody. Rozhodnutí je ale samozřejmě na vás.

Podle našeho názoru je nejlepší program, zvaný Kros. Proč? Protože právě pro plánování, kalkulaci a také sledování realizace je tím nejlepším. Pracuje dokonce s databází Cenové soustavy a obsahuje celou podobu ÚRS, což rozhodně není na škodu. Je složen hned z několika modulů a může být dodáván ve specializovaných variantách. S programem Kros mohou dokonce pracovat i studenti středních škol. Je možné jej také vyzkoušet na třicet dní zdarma.
mince pod lupou

Počítačové programy vám dokáží usnadnit práci a to více, než si myslíte. Nebojte se tedy nějaký ten program vyzkoušet. Uvidíte, že až přijdete na to, jak všechno funguje, nebudete s tím mít žádný problém.