Santorini nebo Atlantida?

Člověk se asi dokáže usadit a zabydlit všude. Ať jsou to místa, která jsou rozpálená sluncem nebo ta, kde sníh a led nikdy neroztává. Člověk se dokonce dokáže zabydlit i na sopce. Důkazem je ostrov Santorini. Tento maličký ostrůvek je původně sopka, která se propadla do moře. Počtem obyvatel je srovnatelný s nějakým menším městem. Například s Čáslaví nebo Litomyšlí. Má pouhých deset tisíc obyvatel.
· Ostrov leží v Egejském moři, pouhých sto kilometrů od Kréty. Patří do soustavy Řeckých ostrovů.
řeka na santorini

Před několika lety vyrostli z moře tomuto ostrovu kolegové. Je tomu šedesát let, kdy z moře vykoukly ostrůvky Palea Kameni a Nea Kameni. Někteří milovníci záhad tvrdí, že by právě zde mohla být bájná Atlantida, která se kdysi ponořila do moře.
ostrov santorini

Romantické pláže

Kolem ostrůvku se rozkládají nádherné pláže. Nejznámější je pláž Monolithos, která je pokryta šedým pískem. Jestliže upřednostňujete oblázky, pak je tou pravou pláž Kamari. Kromě nich můžete své tělo vystavit slunečným paprskům na Bílé oblázkové pláži, Rudé pláži nebo Černé pláži. Na té najdete sopečný písek, který je velice jemný. Pokud by Vás přestalo bavit polehávání u mořských vln, můžete navštívit hlavní město Fira. To se rozkládá na skalnatém výběžku, který leží ve výšce šest set metrů.
– Nahoru se můžete nechat vyvézt lanovkou.
– Ti, co mají rádi větší romantiku, mohou si půjčit oslíka.
– Třetí možností je vlastní doprava.
domy na santorini
Ačkoliv je hlavní město celkem malé, rozhodně tu se tu nebudete nudit. Najdete zde Muzeum vína nebo galerii Mati. Tam si mohou návštěvníci prohlédnout díla, která jsou inspirována přírodou. Pokud na cestách rádi zkoušíte nové věci a zážitky, rozhodně stojí za to nechat se ubytovat v jedné místní specialitě. Jsou to domky, které jsou zapuštěné ve skále a je z nich překrásný výhled na moře. Tento ostrov má ale jednu zásadní chybu. Nebude se Vám z něho chtít odjet.