Sušenky pro děti

Můžeme si otevřeně říci, že děti mají rády sladké. Obzvláště v dnešní době, kdy je výběr sladkostí tak velký a je zaměřen právě na děti. Je vůbec možné kupovat nějaké sladké, kde je alespoň něco prospěšného?
dětské piškoty
Jak to tedy je?
Pokud se podíváme obecně na sladké, tak určitě vím, že není zdravé. Je to zejména kvůli velkému množství cukru, různých směsí, které se používají, množství palmového tuku. Stačí se podívat na obal jakékoliv cukrovinky a myslím, že nám dojde, že to opravdu není zdravé. Na druhé straně v rozumné míře to neuškodí. Ale co děti? Pokud si kupujete sušenky pro děti, tak si určitě dávejte pozor na složení. Zde je potřeba složení na obalu opravdu pečlivě studovat, jde přece o děti a co děti naučíme, tak se budou stravovat i nadále v životě. Určitě na obalu sledujte i to, jestli je v sušenkách nějaký obsahu vitamínu, případně dalších zdravých součástí. Dobré je sledovat, jestli jsou sušenky celozrnné, protože to je rozhodně lepší varianta než klasické sušenky z bílé mouky. Dětské sušenky jsou kolikrát vyráběny v různých tvarech, což děti láká. Je potřeba si uvědomit, že výrobcům jde o peníze, a ne o to, jestli zákazníci jedí až tak zdravé věci. Děti jsou dlouhou dobu cílovou skupinou pro obchodníky a výrobce. Určitě sledujte, aby takové sušenky byly bez konzervantů a zbytečných umělých barviv.
písmenka z těsta
Obsah vitamínů a cereálií v sušenkách
Existují druhy sušenek určených pro děti, v kterých jsou vitamíny. Můžete zde najít vitamíny, jako například B 12, B 6, Riboflavin, Niacin, najdete zde i kyselinu pantothenovou. Z toho hlediska jsou sušenky dobré pro doplnění vitamínů, podíl na složení není zrovna malý. Dále v dětských sušenkách najdete i cereálie jako například: pohanku, žito, oves, kukuřici, ječmen, žitné vločky a dalších. Opět je to mnohem lepší varianta.
zdravé cookies
Pokud už tedy chcete dítěti dopřát nějaký pamlsek, vybírejte si sušenky, které obsahují alespoň nějaké vitamíny a cereálie. Sledujte složení výrobku na obalu a nekupujete jen tak něco. Pamatujte, že jde o vaše děti a u děti o to více není jedno, jaké potraviny jedí. Dospělý člověk je zodpovědný sám za sebe, ale dítě je odkázáno na nás, co mu koupíme a co ho naučíme jíst.