Tyhle chyby udělá téměř každý prvorodič

Rodičovství je poprvé to nejnáročnější, ale také nejkrásnější období vašeho života. Také to ale znamená mnoho nového, něco, co vás nikdo jako ve škole nenaučí. Jak se vyhnout problémům a prvním chybám?
těhotná na dece
Rada nad zlato
Vždycky je dobré mít někoho, kdo vám poradí, ale poslouchat každou radu, se kterou se vytasí vaši známí, není nejlepší. Navíc, pokud začnete vyhledávat rady ještě na internetu, nedopadne to nejlépe. Pokud jde o rady, vážné věci řešte s lékařem dítěte, pokud potřebujete radu od člověka, kterému věříte, co se týče osobních věcí, obraťte se na svou maminku, případně na někoho, komu bezmezně důvěřujete a prošel si nedávno něčím velmi podobným.

Panika
Ne každý problém vyžaduje radikální řešení, ovšem pokud už nějaká krize nastane, zůstaňte klidní a nad věcí, pomůže vám to se zorientovat a vzít situaci pevně do rukou. Nemyslete si, miminka toho zvládnou poměrně hodně, navíc jsou tu k dispozici doktoři.

Na partnera není čas
Vztah projde velkým otřesem. Jednak co se intimní stránky týče, jednak najednou nemáte na partnera čas. Je to sice náročné, ale nezapomínejte na něj.

Rodina je na prvním místě
Budete unavená. Budete mít kruhy pod očima. Nebudete mít na nic a na nikoho čas. Budete náladová a nevyrovnaná. Nebojte se říct si o pomoc. Nemusíte všechno zvládnout sama.

Nebojte se miminko svěřit někomu dalšímu
Strach o bezpečí dítěte je u prvorodiček až patologický. Většina maminek má strach, že se v cizích rukách děťátku něco stane. Mnohdy se na této listině nedůvěryhodných osob ocitá i partner. Jistě, bude to těžké, ale uvidíte sama, že nemůžete zvládnout všechno.
těhotná s overalkem
Venku číhá nebezpečí
Mnoho žen s vycházkou s miminkem ven otálí. Mají strach, že se venku něco stane, bude moc zima nebo moc horko. Navíc vás může někdo přepadnout nebo se může něco stát. hoďte strach za hlavu, slunce pomáhá proti poporodním depresím.