Už máte na zahradě pergolu? Pokud ne, určitě nad ní popřemýšlejte, protože nebudete litovat!


Pod pergolou se můžete schovat před nepříznivým počasím, můžete tam pořádat rodinné obědy či večeře a hlavně vám ozdobí celou zahradu. Jak ji vybrat?

Už máte na zahradě pergolu? Pokud ne, určitě nad ní popřemýšlejte, protože nebudete litovat!

Pergoly dnes nejsou ničím výjimečným a na své zahradě je má už kde kdo. Pořád k nim nepatříte a stále váháte, zda si máte pergolu také na svou zahradu dát? Možná vám pomůže v rozhodování, když zjistíte, jaké výhody sebou pergola přináší a proč vám může být opravdu v mnoha ohledech užitečná. Pergola není jen ledajakým zahradním přístřeškem, podle toho, jakou si zvolíte, vám může ozdobit zahradu a ještě získáte skvělé posezení pro rodinu i přátele, kam se budete moci uchýlit za každého počasí.

dům se zahradou

Jaký typ zvolíte?

Pergola je zcela jistě sama o sobě skvostnou malou zahradní stavbou, ale ne vždy musí stát jen na volném prostranství uprostřed zahrady. Mnoho lidí volí pohodlnější a v mnohém i praktičtější variantu. Pergolu je totiž možné propojit s domem, tím získáte zastřešený prostor na své zahradě, bude se vám pohodlně nosit pod pergolu jídlo či pití z domu a nebudete muset chodit přes zahradu. Také ušetříte za materiál na stavbu pergoly a můžete ji sladit s domem. Pokud ale máte dostatečně velkou zahradu a chcete si vytvořit malý koutek, kde budete v soukromí a trošku stranu, je dobré volit volně stojící pergolu.

Nejen posezení

Pergoly jsou samozřejmě určené zejména pro posezení, ale můžete si to pod ní udělat ještě lepší. Pod pergolu můžete umístit gril, ale i třeba houpačky, houpací sítě pro děti i dospělé, můžete ji krásně osvětlit a vytvořit si tak nezapomenutelnou atmosféru na letní noci. Samozřejmě vše se odvíjí i od toho, kolik místa pod pergolou budete mít.

posezení pod pergolou

Obrovskou výhodou je i to, že pergola poslouží nejen jako skrýš před deštěm a nepříznivým počasím, a všichni víme, že to se v létě mění hodně často, ale může vám poskytnout i tolik potřebný stín, ochrání vás a vaše posezení před spadaným listím a podobně.

Pod pergolou získáte soukromí, pohodlí a navíc se tam můžete cítit velmi příjemně díky jejímu designu. Stačí si vybrat tu pravou.