Jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších módních návrhářů druhé poloviny dvacátého století. Narodil se v roce 1933 v německém Hamburku. Zemřel 19. února 2019 ve Francii. Zajímavostí je, že on sám o sobě tvrdil, že se narodil v roce 1938, ale novináři vyhledali jeho učitele a spolužáky ze školy, kteří potvrdili rok 1933. Jeho otec vydělal velké jmění, když založil podnik na kondenzované mléko. Díky rodinnému jmění se Karl mohl věnovat jen svým zálibám. Se svou matkou se přestěhoval v roce 1953 do Paříže. O dva roky později vyhrál soutěž o nejlepší návrh kabátu a dostal práci u Pierra Balmaina.
Té samé soutěže se zúčastnil i Yves Saint-Laurent, který zvítězil v kategorii šatů, ten už tehdy pracoval pro Dior. Všichni už tenkrát Laurenta obdivovali, ale Lagerfeld později pronesl, že na něj žádný dojem neudělal. Poté vystřídal několik zaměstnání v nejrůznějších módních domech, což ho po čase přestalo bavit, tak strávil následující dva roky především na francouzských plážích, kde prohlásil, že tam studuje hlavně život. Poté si z rodinných peněz otevřel malý obchod v Paříži. Často zde také navštěvoval věštkyni Madame Zereakin, která mu předpověděla, že uspěje ve světě módy. Od roku 1982 se stal hlavním návrhářem módního domu Chanel a na této pozici zůstal až do své smrti.
Avšak po celou dobu si udržoval svoji kontroverznost. Například na jednu svou přehlídku v devadesátých letech oslovil několik striptérek a pornoherečku, aby zastoupily modelky při předvádění jeho černobílé kolekce. Britská šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour tím byla natolik šokována a znechucena, že přehlídku opustila ještě před jejím koncem. Ovšem kromě nejrůznějších provokací má Lagerfeld na svědomí i několik nezapomenutelných a dech beroucích modelů. Jedny z nejznámějších šatů jsou tzv. „sprchové šaty“, které nesou motiv tryskající vody, která je vyšita z korálků. V roce 2001 se v New Yorku spolu s Calvinem Kleinem stali terčem při dortovém útoku organizace za ochranu zvířat PETA, která vystupuje proti nošení kožichů.