Viděl jsem a lajknul jsem

Když nějak přilákáte spoustu lidí, aby sledovali, co děláte nebo vytváříte, je to úspěch. Pokud jich přilákáte ještě více, můžete si už účtovat za reklamu. A ještě více, a máte plnohodnotné zaměstnání na plný úvazek. O tom všem bylo napsáno bezpočet článků, které se tímto zabývaly a snažily se tomu všemu přijít na kloub. Je však spousta one-hitů, které sice zamávají s internetem, ale za chvíli si na ně nikdo nevzpomene. Většinou jsou to pokusy těch neznámých o internetovou slávu a bohatství a často je člověk kvůli těmto pomíjivým věcem udělat neuvěřitelné věci. Někdy riskantní s dobrým koncem, někdy riskantní se špatným.

mnoho zavináčů

Natoč to

Co si budeme, zábavná jsou ta videa, kde se někomu něco stane. Spadnou mu kalhoty před ostatními, narazí do sloupu anebo ho srazí beran, vždycky je to sranda. Jsou však taková videa, z kterých zamrazí. Například případ ze Západních Čech, kdy si dvě dívky užívaly cestu autem po dálnici, v neřízené rychlosti a to celé, spolu s jejich dialogem natáčely na svůj telefon, tedy „streamovaly“. Kromě pár set lidí, kteří to v té chvíli sledovali, se zdálo, že je to zase pouhý nudný pokus dvou dívek zviditelnit se při užívání si rychlé jízdy. Celá „akce“ však skončila autonehodou a jedna z dívek umřela na místě. Nejhorší na tom bylo, že mobil nepřestával nahrávat a natáčet, takže lidé sledující tyto jatka mohli slyšet vzlyk a pláč té, která přežila a ty, kteří jim přišli na pomoc až do samé chvíle příjezdu sanitky. Umírajícího člověka vidíte na kameře málokdy, možná tak ve filmu, tady to však byla krutá realita, která zamrazila. Video se stalo „senzací“ a kolovalo po internetu, i přes neustálé mazání.

odhodlat se

Sláva, vratká loď

A tyto dvě české dívky nejsou zdaleka jediné a nejsou ani nijak speciální. Na kameru už bylo natočeno kde co, samozřejmě většina se nedostane přes nějaký ten „mazací“ mechanismus mainstreamových stránek, ale přece jen existují internetové stránky, které nemají s takovýmito záběry žádný problém. Jestli je to sláva, kterou ty dvě dívky hledaly? To se neví, každopádně tento trend riskovat svůj život pro pár zhlédnutí na internetu neustále narůstá. A nejhorší je, že sic tato videa vyvolávají nějakou diskuzi, ta je poté zapomenuta a čeká se na další super senzaci.