Vitamíny

Maminka si dá tabletku, tatínek si dá tabletku a děti dostanou bonbonek. Všichni budeme zdraví a šťastní. Víte, jaký je původní účel vitamínových doplňků? Nenapadlo Vás někdy, že jsou určeny primárně pro lidi, jejich organismus je důsledkem jakýchkoli okolností oslaben natolik, že je třeba ho podpořit vitamíny? Jste oslabeni Vy? Brali jste antibiotika a extrémně oslabili své tělo? Nebo je to třeba důsledkem užívání černého uhlí, které z těla vytahuje látky? Možná jste po operaci, nebo namáhavé léčbě. Taky ne? Tak co tedy? Proč berete něco, co naprosto nepotřebujete?

S vitamíny je to jako s dopravou v Praze

Běžný člověk s běžně rozmanitou stravou v běžném prostředí bere vitamíny. Má k tomu velice zřejmý důvod a to, aby byl zdraví. Co se ale s takovou tabletkou v organismu stane. Všechny látky se seřadí jako auta na dálnicích a míří do Prahy, což je cílová stanice. Normálně se takové kolony hýbou docela rychle, jelikož příjem není nadměrný, ale většinou není ani zanedbatelný, takže je vše jak má být a silnice jsou hezky průjezdné.

V okamžiku, kdy se dostaví dodané vitamíny z tabletky, je to jako by lidi začali sjíždět na řekněme fotbalový zápas a silnice se plní a plní, až se to celé zaplní tak, že se tu objeví tací, kteří i když chtěli původně do Prahy, to radši objedou a pojedou jinam. V našem případě je to „jinam“ odpad.

Když je něčeho moc ukládá se to, nebo vyhazuje a odvádí z těla. Některé látky se hromadí a můžeme tak vytvořit život ohrožující stav pouhým faktem, že jsme si, protože cítíme kašel, vzali místo dvou tabletek denně tři, abychom byli opravdu zdraví.

Výsledek celého našeho snažení

Naprostou většinu zázračné tabletky plné vitamínů spláchnete do záchodu,

aniž by způsobila něco jiného než zatížení ledvin při průchodu. U takových věcí platí spíše placebo efekt, který nám říká, jím zázračnou tabletku, díky které nebudu nemocný.

Není mým cílem Vás odradit od braní takových věci, ale ukázat Vám, že mnohdy si tím můžeme spíše přitížit a to především při předávkování. Dále vše co si nasypete do organismu, jím musí nějakým způsobem projít a jako každý stroj se i naše orgány opotřebovávají, byť nejsou ze železa, ale z buněk. Pokud chcete být zdraví, nejdřív myslete na to, jestli si nějakým zásahem jen nepřitížíte a poté měňte stávající stav.