Vydejte se na střelnici

Jestliže chcete dát sobě nebo někomu blízkému jako dárek něco neobvyklého a výjimečného, potom rozhodně volte možnost zastřílet si na střelnici. Využijte k tomu buďto vnitřní nebo venkovní areály střelnice. Jakmile se na střelnici vydáte poprvé, můžete mít jisté obavy z toho, jak se zbraň vlastně správně drží, jak funguje, kde a jaké se do zbraně dávají náboje a na co je která zbraň vhodná. Nemějte obavy, střílet budete po boku zkušeného instruktora, který na vás dohlédne a vše vám dopodrobna vysvětlí. Nehrozí vám žádné nebezpečí.
terč na střelbu
Kromě klasické střelby na terč můžete vyzkoušet také skeet, který se vyznačuje střelbou na létající disky. Na místě většinou často narazíte na různé druhy střelišť, které se od sebe odlišují počtem metrů, tedy délkou na kterou se budete snažit zasáhnout cíl. Pro začátečníky je určitě lepší volit menší střeliště avšak s velkým kulatým terčem. Zkušenější pak zkouší zasáhnout terč menší. Každá střelnice vám poskytne na výběr kromě velikosti druhu terče také různé typy projektilů neboli nábojů. Odborný zaměstnanec střelnice vám vysvětlí, jaký projektil přísluší které zbrani a doporučí vám množství, jež si máte na první střelbu zakoupit, aby váš neobvyklý zážitek stál opravdu za to. Dále vám poskytne možnost zapůjčení sluchátek, bez kterých byste se díky hlučnosti střelby neobešli a střeleckých brýlí.
 pistole v ruce

Typy zbraní

Každá střelnice poskytuje několik typů zbraní. Pokud si dopředu koupíte nějaký střelecký balíček, pak zbraně ke střelbě máte již přímo určené. Balíček většinou obsahuje ty nejznámější typy. Pokud se na střelnici dostavíte z vlastního rozhodnutí bez předem zakoupené služby, můžete si sami navolit, z jaké zbraně byste si chtěli zkusit vystřelit.
tlaková pistole
Profesionální instruktor vám nejdříve nabídne zbraně, které jsou vhodné pro začátečníky a něco málo vám povypráví o jejich vlastnostech. Nejčastěji máte na výběr ze zbraní:
–        Glock ráže 9 mm – ráže je přesný typ projektilu, který přísluší určité zbrani, tedy konkrétní rozměr náboje vhodný do nábojové komory
–        Revolver se vyznačuje válcem se 6 náboji
–        Útočná puška neboli též automatická, nejčastěji AK-47 Kalašnikov ráže 7,62 x 39 mm
–        Malorážka ráže .22 LR s 5 nebo 10 náboji, jedná se o dlouhou palnou zbraň
–        Brokovnice ráže 12, typická lovecká zbraň
–        Samopal