Zařízení pro auto, se kterým je stěhování hračka

Stěhování různých těžších břemen na delší vzdálenosti se obvykle neobejde bez nutnosti půjčit si dodávku. V tom lepším případě od známého, tedy zadarmo nebo za pár piv, v tom horším ze specializované autopůjčovny, kde to samozřejmě vyjde o dost dráž. Někdy se dodávka skutečně hodí, například, když potřebujete úložného prostoru opravdu hodně, ale pokud musíte převézt pouze jednu nebo dvě věci, například skříně, není nutná. Bohatě vám postačí přepravní vozík, který se dá zapřáhnout v podstatě za jakýkoliv osobní vůz. Je ovšem nutné mít jeden základní doplněk – vhodné tažné zařízení.

připojení k autu

Nejedná se o nic drahého, dá se pořídit za pár tisíc, takže je to velice výhodná investice. Další jeho nesporný klad je multifunkčnost. Neslouží pouze k tažení klasického přepravního vozíku, ale můžete za něj nainstalovat s trochou nadsázky prakticky cokoliv, co má kola a vhodný úchyt. Takto lze snadno převážet například plošiny s motorovými čluny, přívěsy a v některých případech dokonce i mobilní domy. Zde samozřejmě záleží na výkonnosti vašeho vozu. V případě, že máte pouze malé autíčko se slabým motorem, nemůžete očekávat, že za sebou uvezete celý dům, i když v tomto případě pouze mobilní.
tažné zařízení za auto

Co se týče typu vozidla, je nutné si uvědomit, že dle toho vybíráte tažné zařízení. Neexistuje jeden typ, který se dá namontovat do všech vozidel. Je tomu právě naopak. Každá značka má jiný druh tažného zařízení, a i když na první pohled vypadají prakticky stejně, způsob napojení se dost odlišuje kus od kusu. Z toho důvodu je nezbytné znát přesný typ svého vozidla, jelikož rozdíly mohou být i mezi jednotlivými značkami. V případě, že si nejste jistí, je vhodné se poradit s odborníky, a to buďto ve specializovaném obchodě, nebo rovnou v servisu, kde vám mohou tažné zařízení nejen objednat, ale také i rovnou namontovat.