Závodním jezdcem doma v obýváku

Čas od času přijdou deštivé dny, kdy není co dělat, a tak člověk sedne k počítači a vrátí se do svých dětských let. Nebo je prostě jen chuť užít si rychlost a sedět za volantem silného stroje. Pokud zrovna nevíte, co s časem a máte dostatečně silný počítač, není od věci prozkoumat výběr těch nejpovedenějších závodních her, kde najdete výběr toho nejlepšího. Ty vás přímo vtáhnou do herního světa až ztratíte pojem o čase.
corvette závodní auto.jpg
Není příhodnější doby než nyní na hraní her. Počítače jsou čím dál výkonnější a hry čím dál realističtější. Ty nejznámější tituly budou jistě v podvědomí každého z nás a se základními znalostmi je možné hru získat snadno a rychle. Díky detailnímu propracování současných her může hráč zažít pocit jako by seděl za volantem a skutečně auto řídil.
·         TrackMania– Tento titul bude jistě známý každému hráči závodních her. Pod tímto titulem se ukrývá několik sérií závodních her. Od map, kde hráč zdolává můstky, které až popírají fyzikální zákony, tak velice realistické hry. Zde se může hráč ocitnout za volantem formule, kdy na dráze točí jedno kolo za druhým.
závody aut.jpg
·         Need for Speed – Tato hra se vyznačuje zejména šancí vyzkoušet si řídit modely aut za miliony až miliardy dolarů. Na jejím počátku byly strohé mapy, které nabízely pouze šanci točit na stále se opakujících okruzích. V poslední době se však propracovala k titulům, kde je možné různě driftovat, využívat turbo pohon. Prostě užít si řádně dravou jízdu.
tyrkysový interiér vozu.jpg
·         Racer– Jako poslední, ne však méně důležitý bych zmínil tuto „hru“. Nejedná se však úplně o hru jako spíše o simulátor. Neužijí si ji hráči, kteří rádi porušují fyzikální zákony. Pokud mluvíme o fyzikálních zákonech, není zde hráč nesmrtelný a pokud nabourá, auto je náležitě poškozené. Tento simulátor je také využíván závodníky, jelikož auta reagují jako ve skutečném světě. To dává hráči šanci zažít pocit ze skutečného závodu.